Search
Search
Close this search box.

D.U.K.

1. Kas yra liofilizacija?

Liofilizacija yra procesas, kuriuo pašalinama drėgmė iš produkto. Jame esantis sušalęs vanduo išgaruoja, vakuumo dėka, nespėjęs pavirsti skysčiu. Šio proceso metu šaltyje džiovinti vaisiai, uogos, daržovės tampa lengvos (svoris sumažėja apie 10 kartų) sausos su beveik nepakitusia išvaizda, forma, tūriu, spalva bei biologiškai vertingosiomis medžiagomis, vitaminais, fermentais.

 
2. Kuo skiriasi liofilizacija (džiovinimas šalčiu) nuo įprasto džiovinimo?

Įprastas džiovinimas karščiu dažniausiai vyksta naudojant aukštą temperatūrą, kad išgaruotų drėgmė, o produktas išsaugotų tik savo galutinį kiekį. Liofilizuojant, produktas pirmiausia šaldomas, ypač, aukštoje temperatūroje, o tada pašalinama drėgmė, išlaikant produkto struktūrą ir maistines vertes. Tai leidžia išlaikyti produktų kokybę ir maistinę vertę, kuri nebūtų įmanoma naudojant įprastą džiovinimo karščiu metodą.
Džiovinant šalčiu maistinių medžiagų išsaugoma iki 97%, įprastu džiovinimu šiluma – 60%, konservuojant stiklainiuose – 40%.

 
3. Kodėl verta rinktis šį konservavimo būdą?

Norint išlaikyti uogų, vaisių, daržovių ar prieskonių natūralų skonį ir maistinę vertę, liofilizacijos dėka nebereikia pridėti cukrų, actų ar cheminių priedų, kurie dažnai būna naudojami įprastame daržovių ar vaisių konservavime. Šis metodas leidžia ilgai išsaugoti uogas, vaisius, daržoves ar prieskonius be skonio stipriklių ir kitų cheminių medžiagų, garantuojant jų ilgalaikį saugojimą.

 
4. Kodėl verta rinktis mūsų liofilizuotus produktus?

Nes mes:
• visus produktus gaminame tik iš šviežios žaliavos, kuri yra užauginta vietinių ūkininkų (braškės, česnakai, krapai ir kita, kas auga Lietuvoje), rankomis rinkta vietiniuose miškuose (mėlynės, žemuogės, baravykai ir kt.). Ir tai darome tik jų sezono metu, kad gaminiai būtų maksimaliai sveiki, maistingi ir skanūs;
• egzotinius vaisius kruopščiai ir atsakingai tikrinime, kad jie būtų tik pilnai sunokę ir saldūs. Todėl neperkame jau supjaustytų ir sušaldytų gabaliukų, viską apdorojame patys, taip įsitikindami, kad produktai yra geriausi, kokie gali būti;
• Patys kruopščiai plauname, lupame, pjaustome ir ruošiame visą žaliavą liofilizacijai, taip užtikrindami nepriekaištingą galutinio gaminio kokybę.

 
5. Kodėl naudojame tik šviežią žaliavą, atsisakydami liofilizuoti jau paruoštą, šaldytą?

Nes tik tokiu būdu galime užtikrinti produktų kokybę. Taip pat labai džiaugiamės, kad gyvename šalyje, kuri turi 4 sezonus, kurių dėka galime užsiauginti aromatingų, maistingų, skanių ir sveikų produktų. Džiaugiamės, kad Lietuvos miškuose auga žemuogės, mėlynės, grybai ir kitos gėrybės.
Mūsų pagrindinis tikslas – leisti jums mėgautis sezono metu užaugusiu augalu visus 4 sezonus. Tai reiškia, kad pirkdami mūsų gaminius jūs valgysite, praktiškai tokios pačios maistinės vertės produktus, kaip jie buvo derliaus metu.
Retai kada galime rasti įsigyti Dzūkijos miškuose užaugusių žemuogių ar mėlynių žiemą, o Lietuviškas braškes valgyti pavasarį. Bet mes suteikiame tokią galimybę, nes mūsų liofilizuojama žaliava yra, būtent tokia.

 
6. Kiek laiko galioja liofilizuoti produktai?

Sakoma, kad tinkamai laikomi liofilizuoti produktai galioja daugybę metų. Kadangi juose nebelieka drėgmės, sustabdoma mikrobų dauginimasis, sumažinamas oksidacijos ir kitų cheminės reakcijos tipų rizikos lygis.

 
7. Kaip laikyti liofilizuotus produktus?

Liofilizuotus produktus reikia laikyti visiškai sandarioje taroje. Nepradarytus mūsų indelius rekomenduojame laikyti sausoje, vėsioje (iki +25 laipsnių), tamsioje (saulės šviesa gali nublukinti produktą) vietoje. Jeigu pradarius vaisių ar uogų indelį jo turinio nesuvartosite per 7 dienas, rekomenduojame jį laikyti šaldytuve arba šaldiklyje, kad produktai išliktų traškūs. Kartais liofilizuoti milteliai gali būti šiek tiek sušokę nuo stovėjimo, tad rekomenduojame juos pramaišyti šaukšteliu. Produkto kokybei tai įtakos neturi.

 
8. Kur naudoti liofilizuotus produktus?

Liofilizuotus produktus naudokite visur, kur naudotumėte šviežius:
• geriate arbatą ar vandenį su citrina, kad nereikėtų pjaustyti šviežios citrinos – įsiberkite trečdalį šaukštelio liofilizuotų citrinų miltelių;
• Marinuojate mėsą, kuriai naudotumėte šviežiai luptą česnaką – nepasisunkinkite ir naudokite liofilizuotų česnakų miltelius arba gabaliukus;
• Pusryčius gardinate šaldytomis uogomis ar uogienėmis – rinkitės sveikesnę alternatyvą – liofilizuotos uogos, jų gabaliukais ar milteliai yra kur kas maistingiau.
• Mėgstate su savimi turėti užkandžių – liofilizuotis vaisiai ar uogos sveria vos keliasdešimt gramų ir nereikalauja greito suvartojimo ar ypatingų laikymo sąlygų.
• Skubate ir ne visuomet spėjate pavalgyti – turėkite liofilizuotą glotnutį, kuriam tereiks tik vandens, alkiui numalšinti.
• Mėgstate gaminti ir išbandyti naujus receptus – eksperimentuokite: liofilizuoti spanguolių milteliai ir karamelizuotos kriaušės ar burokėliai puikus derinys, liofilizuoti imbiero milteliai naudojami į paukštienos troškinį, o liofilizuoti našlaičių žiedai papuoš kasdienius patiekalus. Kurkite virtuvėje, džiuginkite artimuosius ir darykite tai paprastai, lengvai ir sveikai.

 
9. Ar siunčiame į užsienį?

Taip, siunčiame į daugelį ES šalių. Krepšelyje, pristatymo laukelyje, paspauskite „Skaičiuoti pristatymą“ ir ten pasirinkite šalį, paspaudus mygtuką „Atnaujinti“ pristatymas bus paskaičiuotas automatiškai, priklausomai nuo pasirinktos šalies.

 
10. Ar mūsų produktuose yra pridėtinio cukraus?

Ne, mūsų produktuose nėra pridėtinio cukraus. Yra tik natūraliai iš vaisių, uogų ir daržovių susidaręs cukrus.

 
11. Ar mūsų produktai yra veganiški, be glitimo, be laktozės ir be GMO?

Taip, visi mūsų produktai yra 100% augalinės kilmės, be glitimo, be laktozės ir be GMO.